Dosežki v sezoni 2013/14

Strelska sezona 2013/14 nas je ponovno popeljala do naslova NAJBOLJŠEGA strelskega društva v Sloveniji. Zanj so zaslužni vsi člani in članice, ki so se vestno udeleževali treningov in tekem ali na kakršen koli način pripomogli, da se je sezona tako uspešno zaključila. V nadaljevanju so navedeni dosežki državne lige, z državnega prvenstva z zračnim in malokalibrskim orožjem ter Kekčev pokal.

DRŽAVNA LIGA

Velik prehodni pokal SZS in naslov Pokalnega prvaka Slovenije v streljanju z zračnim orožjem je osvojila članica SD Kovinar Ormož. SD Grosuplje se je uvrstilo na 3. mesto. Prav tako se je v skupnem seštevku za Mali prehodni pokal zračne puške uvrstila na 3. mesto, zračne pištole pa na 5. mesto.

23. DRŽAVNO PRVENSTVO Z ZRAČNIM OROŽJEM

Na 23. Državnem prvenstvu z zračnim orožjem, ki je potekalo v Laškem, je sodelovalo 765 tekmovalcev. Nastopilo je tudi 49 članov  SD Grosuplje, ki so osvojili kar 13 državnih odličij.

V posamični konkurenci beležimo:

• 2 zlati odličji – Željko Moičević, Damir Mikec
  • 2 srebrni odličjiVid Andročec, Rebeka Slak
  • 2 bronasti odličjiTim Rojec, Klavdija Jerovšek

V ekipnem delu so dosegli:

• 2. zlata pokala

– cicibani (Vid Andročec, Tim Rojec, Žak Novak Novljan)
– člani pištola (Damir Mikec, Rok Ivanc, Franci Ivanc

• 5. bronastih pokalov

– cicibanke (Sara Slak, Naja Kokot Koren, Tinkara Andročec)
– mlajše pionirke (Olja Kolenc, Najla Durdžić, Anja Trontelj)
– pionirke (Rebeka Slak, Teja Košir, Nika Sedej)
– kadeti (Jan Kolenc, Maj Kadunc, Aljaž Lešek)
– člani puška (Željko Moičevič, Matic Barič, Andraž Poje)

2014-04-13 17.00.20 13042014416

24. DRŽAVNO PRVENSTVO S STRELJANJEM Z MK OROŽJEM

24. državno prvenstvo v streljanju z malokalibrskim orožjem na razdalji 50 metrov je potekalo  12. in  13. julija 2014 v organizaciji Mestne strelske zveze Ljubljana. V dveh dneh je nastopilo 135 tekmovalk in tekmovalcev. Pomerili so se z MK pištolo na 50 m, z MK puško na 50 m leže in v trojnem položaju kleče, leže in stoje. Tekmovanja se je udeležilo tudi 24 tekmovalcev grosupeljskega strelskega društva, ki so poželi izjemen uspeh.

Zlato odličje so si priborili:

• leže na 50 m – Rebeka Slak, Jan Kolenc, Klavdija Jerovšek, Renata Oražem
  • v  trojnem položaju na 50 m – Jan Kolenc, Klavdija Jerovšek

Renata Oražem, Klavdija Jerovšek in Jan Kolenc so posegli tudi po novih državnih rekordih.

Srebrno odličje sta si priborila:

• v trojnem položaju na 50 m puška – David Gašperič
  • pištola 50 m – Žiga Miklič

Bronasto odličje sta si priborila:

• v trojnem položaju na 50 m puška – Željko Moičević
  • pištola 50 m – Franci Ivanc

Pištolaši v ekipni sestavi Francita Ivanc, Roka Ivanc in Ignaca Jerovšek so prejeli bronasti pokal.
Ekipno prvo mesto pa so osvojile pionirke na 50 m leže v sestavi Rebeke Slak, Olje Kolenc in Najle Durdžić.

Na Svetovnem prvenstvu v Granadi se je mladinka Klavdija Jerovšek uvrstila na izjemno 9.mesto.

KEKČEV POKAL

Naši najmlajši so se pridno udeleževali Kekčevega pokala in v skupnem seštevku osvojili: